A láthatatlan edzés…

Már írtam nektek, hogy nem attól lesz hatékony egy edzés, ha négykézláb mész ki a teremből és nem is a megmozgatott súlyok mennyisége számít igazán.

Van olyan edzés, ami ránézésre olyan, mintha nem csinálnál semmit, de nagyobb szükségünk van rá, mint azt bárki gondolná életünk nagyon kivételes szakaszán, de nem csak akkor, és nem csak nőknek.

Amiről most beszélek az a szülés utáni rehabilitációs tréning, hogy újra rendesen működjenek a medencefenék izmaink és a hasfalunk, olyan nagy terhelés kaptak, vagy olyan „pihentek” a 9 hónap alatt.

KEDVES HÖLGYEK, ez nagyon fontos és igenis segítséget kell kérni, akár első, akár a sokadik várandósság után vagytok! Van olyan, amit bizony szülés után az első 12 hétben rendbe kell tenni, hogy ne legyen vele gond később.

Én naivan gondoltam, hogy nekem mint edzőnek nem lesz semmi problémám a hasfalammal, a gátizmok is pikk pakk maguktól működni fognak újra…

…most, hogy FITMUMMY POSZTNATÁL TRÉNER lettem, látom mennyi mindent tehettem volna még, hogy gyorsabban, jobb, legyen a regenerációm és hosszútávon ne legyenek problémáim.

Van, amin tudok, van amin kevesebb. Ezt el kell fogadnom, de neked még beállításokat!

Ha szülés vagy, netán nemsokára szülsz, akkor keress bizalommal, nagyon sokat tehetsz akár már a szülés másnapjától, hogy lehetőleg a regenerációd, a mentett funkciók helyreálljanak és minél hamarabb visszatérhessen az edzéshez és a csoportos órákhoz.

Mindannyian mások vagyunk, máshonnan indulunk, épp azért érdemes face to face kezdeni! Sokat számít a sportmúlt, a testtudat, a szülés mikéntje és élménye!

Akkor, amikor azt látod, hogy valaki csak fekszik, és csak lélegzik, és „láthatatlan munkát” végez, bizony akkor alapozza meg, hogy később újra büntetlenül tudjon ugrálni és súlyokat emelni!

Hogy miért írtam, hogy nem csak szülés után és nem csak nőknek?

Azért mert nem csak a szülés tudja tönkre tenni, azokat a funkciókat, hanem például hasi műtét vagy túlsúly is.

Previous
Previous

Optikai tuning

Next
Next

Mitől funkcionális egy edzés?